Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İ-H-L'den Muhteşem Gece

Çumra Eğitim gören öğrencileri destekleme derneği tarafından Çumra İmam Hatip Lisesi için düzenlenmiş olan gece muhteşem oldu.

Kategori  Kategori : Çumra Haber
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1514
Tarih  Tarih : 31 Ekim 2009, 05:00

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

    Çumra İmam Hatip Lisesi için düzenlenen geceye ilçe içinden ve dışından katılım çok yüksekti. Çumra Belediyesi Düğün Salonu gelen misafirleri ağırlamaya yetmedi. Hazırlanan program ile davetlilere muhteşem bir gece yaşatan İmam hatip lisesi öğretmen ve öğrencileri geceye katılan gerek protokol ve gerekse diğer davetliler tarafından takdir edildi.

Çumra Eğitim gören öğrencileri destekleme derneğinin Çumra İmam Hatip Lisesi için düzenlemiş olduğu özel geceye Çumra Kaymakamı Adem YAZICI, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil ŞAHİN, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Maden İşletmeleri Genel Müdürü M.Hamdi YILDIRIM, Konya İl Müftü Yardımcısı Muhammet ÜNAL, Çumra İlçe Müftüsü Nizamettin DOĞAN, Çumra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet BÜLBÜL ve Abdüllatif KÖMÜRCÜ, İlçemizdeki ilk ve orta dereceli okulların idarecileri, yüzlerce öğrenci velisi ve diğer davetliler katıldı.

    Davetlilerin sığmadığı ve birçok davetlinin programı ayakta izlemek zorunda kaldığı salonda Denek ve okul tarafından tertip edilen program davetliler tarafından büyük takdir aldı. ÖSS Çumra 1.si Sümeyye YILDIRIM’a hediyesini takdim eden İlçe Kaymakamı Adem YAZICI “ Bu mükemmel geceyi ve programı tertip eden Çumra Eğitim gören öğrencileri destekleme derneğini ve Çumra İmam Hatip Lisesi idarecilerini tebrik ediyorum. İlçemizde yaklaşık 60 civarında derneğimiz var. Hepsi kendince hizmet etmeye çalışıyor. Derneklerimizin en yenisi olan Çumra Eğitim gören öğrencileri destekleme derneğine bundan sonraki hizmetlerinde başarılar diliyorum. Eğitim çok önemlidir. Eğitimi desteklemek amacına yönelik kurulan bir derneğin yapacağı hizmetlerde o derecede önemlidir. Bizler Çumralılar olarak eğitime destek vermek ve eğitimdeki sorunları yerel anlamda ortadan kaldırmak için çalışacak olan bu derneğimizden maddi ve manevi desteğimizi esirgememeliyiz. Bu desteği vereceğinize de inanıyor başarılar diliyorum”dedi.

   Gecede bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Halil Şahin’de “Eğitime destek vermek amacıyla kurulan derneğimizi ve idarecilerini tebrik ediyorum. Bizler eğitim camiasının hizmet erleri olarak derneğimize eğitime destek amaçlı yapacağı bütün çalışmalarda desteğimizi esirgemeyeceğiz. Eğitimde seviyenin ve neticenin yükseltilebilmesi için birer sivil toplum kuruluşu olana derneklere çok ihtiyacımız var. Eğitilmiş insan sayısını artırmayı ve eğitimin seviyesini yükseltmeyi amaçlamalıyız. Böylesine mükemmel bir kalabalığa hitap ederken inanın duygulanıyorum. Denek yönetimine ve okul idaresine bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum”dedi.

   Dernek başkanı Dr. Mehmet OĞUZ yaptığı tanıtım konuşmasında “Derneğimizin amacı ilçemizde eğitim gören öğrencilerin maddi ve manevi yönden desteklenmesini sağlamak ve okullarımızın ihtiyaçlarını eğitime uygun şekilde giderebilmektir. İşe Çumra İmam Hatip Lisesi Kız Bölümü ile başladık. Burası bir zamanlar Çumra’mızın onuru ve gururu idi. Çumralının zor zamanında olmayan paraları ile yapılmıştı. Bu okulumuz bazı sebeplerden dolayı öğrencisiz kaldı ve şu anda harabe durumda. Yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Bu okulun tamirat ve tadilatını yapıp yeniden eğitime kazandırmaya çalışacağız. Burada özellikle İmam Hatip Lisesi mezunlarına büyük görevler düşüyor.” Dedi ve Çumra Eğitim gören öğrencileri destekleme derneği’nin yönetim kadrosunu tanıtarak konuşmasına son verdi.

 Çumra İmam Hatip Lisesi Müdürü Aydın Tevlioğlu’da yaptığı konuşmasında,  eğitimin ve de özellikle İmam Hatip Lisesindeki eğitimin çok önemli olduğunu ve halkımız bu eğitim camiasına maddi ve manevi desteğini esirgememelidir. Çumranın ve Çumralıların özellikle İmam Hatip Lisesi konusunda hassas olduklarını biliyorum ve okulumuza yapılan maddi ve manevi desteğin devamını diliyorum. Derneğimize yapmış olduğu bu değerli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve çalışmalarının devamını ve başarılarını diliyorum dedi.

   Türk Tasavvuf Müziğinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede Semazenler tarafından birde Sema gösterisi yapıldı. Misafirlere “İslam’da Aile Hayatı” isimli birde kitap hediye edilen gecede okulun başarılı öğrencilerce bazı ödüllerin verilmesiyle program sona erdi.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Çumra Haber

En Çok Okunan Haberler

SEDAT ULUPINARLI SEDAT ULUPINARLI
SÜLEYMAN YÜKSEL

ANKET

ÜLKEMİZDE BAŞKANLIK SİSTEMİNİ DESTEKLİYORMUSUNUZTüm Anketler

ÇUMRA ÇAĞRI GAZETESİ Copyright © 2008 - 2009 www.cumracagri.com Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde Yazılmış Olan Yazıların Sorumluluğu Yazarlara Aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi